Pridané: 05.01.2016 | Autor: admin

Detské poschodové postele

Jedným zo spôsobov ako efektívne využiť malý priestor je poschodová posteľ. Poschodové postele sa hodia predovšetkým do izieb detí alebo do izieb určených na príležitostné prespávanie,  ako napríklad chaty a letné sídla.  Ponuka výrobcov detského nábytku je v tomto smere naozaj široká. Poschodové postele sa svojou variabilitou prispôsobia akémukoľvek priestoru. Na výber máme napríklad štandardné usporiadanie poschodovej postele, kde sú lôžka umiestnené rovnobežne nad sebou. Dnes už nájdeme aj poschodové detské postele s úložným priestorom.

 

Ďalším variantom   je pravouhlé usporiadanie poschodovej postele, ktoré dokáže priestor v detskej izbe prevzdušniť a odľahčiť. Rodiny s jedným dieťaťom často siahajú po  poschodovej posteli  s jedným lôžkom v hornej časti. Vzniknutý priestor pod horným lôžkom je ideálny na umiestnenie písacieho stola. Vznikne nám tak priestor vhodný  na hru alebo štúdium. Poschodové postele sa vo všeobecnosti tešia veľkej obľube detí.

Bezpečné poschodové postele

Ak sú poschodové postele tým správnym dispozičným riešením vášho priestoru, zostáva vám už len vybrať z ponuky na našom trhu. Pri výbere sa  zamerajte sa hlavne na celkovú stabilitu postele a pevnosť rebríka. Rebrík musí byť pevný a udržať aj váhu dospelého človeka. Pre vystupovanie k hornému lôžku možno použiť aj schodíky, ktoré majú protišmykovú úpravu.  Detské postele so zábranou proti náhodnému prepadnutiu v hornej časti by mali byť samozrejmosťou.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.