Pridané: 07.04.2012 | Autor: admin

Domáca škôlka

K tomu, aby sa opatrovanie detí stalo vašim každodenným zamestnaním stačí naozaj málo. Stačí láska k deťom, priestory a troška odhodlania. Môžete si otvoriť svoju vlastnú škôlku u vás doma. Pozrime sa teraz spolu na to, ako by takéto priestory pre deti mali vyzerať.

 

Detský nábytok

V domácej škôlke musíme vytvoriť prostredie, ktoré bude bezpečné a zároveň útulné.  O tom, či sa nám to podarí, alebo nie, rozhoduje spravidla nábytok. Ten by mal byť určený pre deti, mal by byť bezpečný ale aj praktický. Pre deti je nutné zabezpečiť stolík, stoličky, skrinky a postele.  Pri výbere tohto nábytku dbajte hlavne na kvalitu. Pri väčšom množstve detí dostáva nábytok riadne zabrať a pre jeho životnosť je kvalita rozhodujúca.

 

Hygiena

Pre deti musíte zabezpečiť dostatočnú hygienu, ktorá odpovedá predpisom a určitým štandardom. Je nutné mať dostatočný počet záchodov a umývadiel. Toto všetko samozrejme upravujú konkrétne predpisy a vyhlášky. Treba si ich dobre naštudovať a dodržiavať ich. Pre dobro detí sa ale nezmierte s nariadeniami ale snažte sa zájsť ešte ďalej. Hygiena u detí je naozaj dôležitá a návyky, ktoré v tomto veku získajú, sú veľmi dôležité.

 

Hračky a zábava

Deťom musíte vyčleniť priestor na hru a zábavu. Určite je dobré mať k dispozícii okrem bežných hračiek aj knihy. Deti si veľmi radi knihy pozerajú a ešte radšej počúvajú ich čítanie. Krásne rozprávky pred obedňajším spánkom sú pre ne naozaj silným zážitkom.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.