Pridané: 12.03.2012 | Autor: admin

Drevo v detskej izbe

Všetci chceme pre naše deti len to najlepšie. Preto aj pri výbere prostredia dôkladne zvažujeme, kde budú vyrastať. Podmienky v detskej izby im nastavujeme tak, aby boli čo najvhodnejšie pre ich zdravie a zdravý vývin. Za týmto účelom nám najlepšie poslúžia osvedčené materiály medzi ktoré patrí hlavne drevo.

Drevená podlaha

Život detí je v neustálom kolobehu. Deti sa bláznia a nevenujú pozornosť následkom svojho vyčíňania.  Preto ak chceme dať do izby podlahu, ktorá dieťaťu vydrží po dlhé roky, určite siahnime po drevenej podlahe. To platí aj v prípade, ak bude vrchnou vrstvou koberec. Investícia do kvalitnej podlahy je nielen pre detskú izby tým najracionálnejším riešením.

Drevený nábytok

Dieťa rastie a vyvíja sa. Niektoré druhy nábytku obmieňame častejšie, niektoré môžeme využiť aj pomerne dlhšie časové obdobie. Bez ohľadu na dĺžku využitia daného kusu nábytku by sme mali vždy voliť nábytok zdravotne nezávadný.  Toto môžeme dosiahnuť iba pri kúpe nábytku z masívu. Drevotrieskový nábytok obsahuje toxické lepidlá, ktoré sa najme v letných mesiacoch z nábytku nebezpečne odparujú.

Drevené obklady stien

Pre niektoré typy detských izieb sú vhodné drevené obklady stien. Tie pôsobia vždy originálnym dojmom a poskytujú dieťaťu pocit spojitosti s prírodou. Najjednoduchším je použitie tatranského profilu, ktorý je lacný a navyše jeho montáž je veľmi jednoduchá.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.