Pridané: 16.01.2017 | Autor: admin

Kde umiestniť vstavaný šatník?

Ak rozmýšľate nad tým, ako čo najlepšie využiť priestor u vás doma alebo v kancelárii, môžete pouvažovať aj nad vstavanými skriňami. Sú to také skrine, ktoré sú pre konkrétny priestor, teda od steny po stenu alebo pre určitý výklenok. Takéto skrine šetria priestor a pomáhajú mať lepší poriadok vo svojich veciach.

Je možné, že budete rozmýšľať nad tým, kde a ako umiestniť vstavanú skriňu alebo vstavaný šatník. Jednoduchá odpoveď by bola, že kdekoľvek sa to vám hodí. Stačí mať vhodný priestor a vstavaný šatník sa týmto rozmerom prispôsobí. Ale to je len prvý pohľad. Ak chcete mať naozaj vhodne umiestnený vstavaný šatník a rozumne využitý priestor, je to už zložitejšie.

Prinášame vám niekoľko tipov, kde sa dá umiestniť vstavaný šatník:

vstavaný šatník v chodbe – jedno z najčastejších umiestnení vstavaného šatníka je vo vstupnej predsieni do domu alebo bytu. Tu slúži vstavaný šatník na odkladanie sezónneho oblečenia, prípadne väčších vecí – všetko závisí od rozmerov a usporiadania vstavaného šatníka. Tento šatník môže slúžiť na odloženie kabátov, svetrov, topánok a podobne. Tiež môže slúžiť na odloženie domácich spotrebičov – vysávač, metla, mop, vedro, ventilátor a podobne.

vstavaný šatník v spálni – ide o šatník, ktorý sa nachádza v spálni a tomu je aj prispôsobený. Na posuvných dverách často býva umiestnené zrkadlo. Zrkadlo na vstavanom šatníku takto nahrádza veľké zrkadlo zavesené na stene. Takýto šatník môže byť farebne zladený s farbou spálne a ostatným nábytkom, alebo môže byť výraznejší – všetko závisí od majiteľov, ako si to zvolia. Zaujímavým riešením sú šatníkové skrine nad čelom postele. Ide o vstavaný šatník, ktorý je na celú šírku tej steny, kde má posteľ čelo. Nad čelom postele treba rátať s určitým priestorom. Takáto vstavaná skriňa je zvlášť vhodná pre spálne, ktoré sú na šírku pomerne úzke – nezaberá miesto pozdĺž bočných stien.

vstavaný šatník v detskej izbe – ide o šatník, ktorý je určený do detskej izby. V princípe sa ničím nelíši od vstavaného šatníka v spálni, rozdiel je len v tom, že na posuvných dverách môže byť iný motív – taký motív, aby sa páčil vášmu dieťaťu. To môže byť motív z niektorej rozprávky, kreslené zvieratká, hračky alebo podobne.

oddeľujúci vstavaný šatník – ide o vstavaný šatník, ktorý môže byť riešený ako oddeľujúca skriňa vo väčšej miestnosti. Takto rozdelí miestnosť na dve časti, bez stavebných zásahov. Môže ísť o vstavanú skriňu, ktorá je otvárateľná z obidvoch strán – buď vo vnútri s oddeľujúcou priečkou alebo bez nej. Tiež môže mať takýto vstavaný šatník v strede priechod alebo dvere a tak sa dá ľahko dostať z jednej časti miestnosti do druhej.

Zhrnutie článku:

Dá sa teda povedať, že vstavané šatníky od VG Divendoor môžu byť umiestnené v rôznych častiach bytu alebo domu. Vždy sa dá nájsť nejaké zaujímavé riešenie – aby to nebola len obyčajná skriňa, ale aj estetický a funkčný doplnok bývania. A okrem toho vstavaný šatník pomôže aj s úložným priestorom tak, aby každá vec mala svoje miesto.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.