Pridané: 25.01.2014 | Autor: admin

Ako vyberať nábytok pre deti

V detskej izbe je okrem iného veľmi dôležitým prvkom farebnosť. Farby majú schopnosť ovplyvniť našu náladu a rozpoloženie, preto ich výberu treba venovať veľkú pozornosť. Detské izby by mala vzbudzovať veselý a pozitívny dojem. To je možné dosiahnuť aj pomocou vhodných farieb detského nábytku.

 

detska-izba

 

Nábytok ako z rozprávky

Ponuka predajcov, ktorí ponúkajú detský nábytok je dnes naozaj široká. Vybrať si možno celé nábytkové zostavy v rôznych farbách a vzoroch. Obľúbený je obzvlášť detský nábytok s rozprávkovými obrázkami. Deti tak môžu mať vo svojej izbičke posteľ, skrinku či detské písacie stoly ozdobené svojím obľúbeným rozprávkovým hrdinom. Takýto obrázkový a pestrofarebný nábytok dodá detskej izbe skutočne veselý vzhľad. Pre dieťa je tiež lákavejší takýto farebný nábytok než nábytok mdlých a nezaujímavých farieb.  Zaujímavé sú aj postele v tvare autíčka, vláčika či loďky a podobne.  Vďaka rôznym zostavám nábytku pre deti môžu mať vaše deti izbu ladenú na rozličné motívy – napríklad„princeznovská“ izba pre dievčatká, „autíčková“ izba pre chlapca.

 

 

Ako ladiť farby?

S farebným nábytkom však treba zaobchádzať opatrne. V prvom rade musíme pozerať na to, akej farby sú steny detskej izby a podľa toho voliť aj farebnosť detského nábytku. Odporúča sa detskú izbu vymaľovať skôr jemnými tónmi farieb, potom si možno dovoliť umiestniť do izby aj nábytok výraznejších a sýtejších farieb.  Snažte sa izbu farebným a obrázkovým nábytkom nepreplniť. Ak je izba maličká, zariaďte ju len skutočne nutnými kúskami nábytku a vyhnite sa nábytku v tmavých farbách (svetlejšie farby opticky zväčšia a prevzdušnia priestor).  Je pekné, ak detskú izbu vybavíte nábytkom v jednom štýle. Predávajú sa celé sady farebného nábytku pre deti a je iste lepšie voliť takúto sadu, ako kombinovať rôznofarebné kusy nábytku, ktoré nemusia k sebe dokonale zapasovať.

 

izba-predeti

 

Nábytok pre deti a jeho kvalita

Pri výbere nábytku do detskej izby musia mať rodičia vždy na zreteli bezpečnosť dieťaťa. To znamená, že nábytok musí byť stabilný, nemal by mať ostré hrany a v prípade farebného nábytku sa treba utvrdiť aj v tom, že farby a laky, ktoré sú použité na úpravu nábytku, sú celkom bezpečné.  Preto sa radšej na nákup vyberte do kvalitných predajní, respektíve vyberajte si tovar od známych a preverených výrobcov. Ak budete objednávať cez internet, môžem odporučiť http://www.mt-nabytok.sk/.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.