Pridané: 17.05.2012 | Autor: admin

Priestor na hranie

Pri plánovaní dispozičného riešenia detskej izby  by sme mali myslieť hlavne na vyčlenenie dostatočne veľkého priestoru určeného na hru. Vyriešiť sa to dá jednoducho. Sústreďte všetky úložné priestory na jednu stranu. Najlepšie využijete tento priestor pomocou vstavanej skrine. Tú odporúčame osadiť tak, aby vypĺňala celý priestor medzi podlahou a stropom.  Do vstavanej skrine môžete potom napratať úplne všetko, veci na oblečenie ale aj hračky. Nesmiete zabudnúť ani na vhodné detské svietidlá , ktoré zabezpečia dostatok svetla pre útroby skrine. Pred jej kúpou si ale dôkladne premyslite  jej vnútorné rozloženie.  Malo by byť praktické ale hlavne bezpečné. Všetky zásuvky umiestňujte čo najbližšie k podlahe. Vypadnutie zásuvky z hornej časti skrine by mohlo mať za následok vážne zranenie dieťaťa.

 

Ako sa deti hrajú

Na to, aby sme dokázali správne rozložiť priestor a jednotlivé prvky nábytku, musíme zvážiť zvyklosti nášho dieťaťa. Ak má doma elektrické autíčka, vyčleňme mu dostatočné miesto na podlahe.  Ak si rád stavia stavebnice, bude potrebovať dostatok miesta za stolom. Všetko je veľmi individuálne a neexistuje univerzálne riešenie.

 

Zdroje napätia

Ani v detskej izbe nesmieme zabúdať na elektrické zásuvky. Využijete ich napríklad pre stolnú lampu alebo na zapojenie rádia. Možno budete potrebovať nabiť  aaa batérie pre synove elektrické autíčko alebo baterky do dcérinho  Nintenda. Vždy budete potrebovať elektrickú zásuvku.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.